Zakup gumy do ćwiczeń

tasma-do-cwiczen4

Guma do ćwiczeń cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Można w ten sposób znacznie poprawić sylwetkę i polepszyć stabilizację. Im szersza i grubsza taśma, tym z reguły generuje ona większy opór.

Wybór taśmy do ćwiczeń

taśmy gumy do ćwiczeń

Osoby początkujące powinny wybrać taką taśmę, która nie będzie im sprawiała większych problemów przy rozciąganiu. Żeby przetestować gumę najlepiej ją rozciągnąć 15 razy. Przed wyborem konkretnego modelu warto dokładnie przeczytać opis i sprawdzić parametry podane przez producenta. Systematycznie można zmieniać opór taśmy i stopniowa wybierać coraz trudniejsze. Opór gumy zależy również od rodzaju wykonywanych ćwiczeń i to na tej podstawie należy wybrać taśmę. W domowej siłowni warto posiadać kilka gum posiadających różne parametry oporowe. Ćwiczenia z gumą są również pomocne podczas rehabilitacji, dlatego warto je stosować, ponieważ są całkowicie bezpieczne. Jest to też świetny wstęp do treningu siłowego, dlatego polecany jest osobom początkującym oraz mało doświadczonym.

Zalety ćwiczeń z gumą

Można w ten sposób rozruszać całe ciało i wzmocnić wszystkie partie. Dobre ćwiczenia na pośladki z gumami to przede wszystkim przysiady z gumą, wykroki oraz zakroki. Przed rozpoczęciem ćwiczeń trzeba jednak pamiętać o rozgrzewce, która może zapobiec kontuzjom. Guma do ćwiczeń zwiększa znacząco skuteczność treningu, ale musi być odpowiednio dobrana. Ćwiczenia z taśmą mogą pomóc:
– spalić tkankę tłuszczową
– przeprowadzić rehabilitację
– zbudować masę mięśniową
– wymodelować sylwetkę
Warto zwrócić uwagę na fakt, że pierwsze efekty są już widoczne po 4 tygodniach systematycznego treningu.