Wybór środka dezynfekującego do rąk

Preparaty dezynfekujące ręce skutecznie chronią przed koronawirusem, jednak muszą być to specyfiki, które faktycznie zabijają wirusy. W ostatnim czasie na rynku pojawiało się wiele podróbek, dlatego należy być czujnym i wiedzieć jakie środki do dezynfekcji rąk spełnią swoją rolę.

Rodzaje środków dezynfekujących

Ze względu na skład środek do dezynfekcji rąk (zobacz w orteo) może występować w dwóch wariantach. Pierwszy to środek alkoholowy, który jest powszechnie stosowany. Jego produkcja jest stosunkowo tania, natomiast cechuje się dużą skutecznością. Wadą jest to, że może znaczenie wysuszać skórę. Skład takiego produktu jest oparty na alkoholu izopropylowym, etanolu lub propanolu. Druga grupa środków dezynfekujących jest bezalkoholowa. Główny aktywny składnik to chlorek benzalkoniowy. Dużą zaletą tych płynów jest to, że są łagodne dla dłoni.

Dezynfekujące ABC

Na rynku jest bardzo dużo różnych środków do dezynfekcji rąk, jednak aby wybrać taki, który będzie skuteczny należy pamiętać, że tylko stężenie 60-80 proc. alkoholu daje gwarancję ochrony przed wirusami. Istotnym czynnikiem, który wpływa na skuteczność preparatu jest czas ekspozycji na skórę. Częste stosowanie żeli i płynów dezynfekujących znacznie wysusza skórę dłoni, dlatego wskazane jest częste nawilżanie.

Od początku wybuchu pandemii koronawirusa, spora część ludzi zaczęła zwracać większą uwagę na higienę. Od dawna wiadomo, że ogromna ilość bakterii i wirusów jest przenoszona przez dłonie, dlatego kluczowe jest regularne dbanie o ich czystość.