Używany sprzęt komputerowy w służbie zdrowia?

W ostatnim czasie handlowy świat ulega pewnym przemianą, w której dominują dwie wyraźne tendencje. Pierwsza to snobistyczne kupowanie towarów nowych i drogich, hołdując zasadzie że tylko markowy sprzęt jest bezawaryjny. Druga, równie popularna tendencja to odwrotność pierwszej i polega na zakupie używanego sprzętu, który jest tańszy a często jakością nie odbiega od fabrycznie nowego. Wyznawcy tej drugiej idei często decydują się na zakup laptopów poleasingowych.

Tanie i używane nie oznacza gorsze

Polacy coraz częściej wybierają laptopy poleasingowe. Kiedyś był to zwyczaj serwisów komputerowych lub też tak zwanych 'łowców okazji’. Obecnie rośnie liczba klientów, którzy po prostu szukają dobrego sprzętu w niskiej cenie. To właśnie podstawowy argument w przypadku poleasingowego sprzętu – jest dużo tańszy. Czy cierpi na tym jakość? Nie. Większość poleasingowych laptopów w Pro4it.pl to produkty najbardziej znanych marek jak Apple, Dell czy Lenovo. Zdecydowana większość z nich była wcześniej wykorzystywana w biurze do obsługi pakietu office oraz internetu, stąd ich poziom zniszczenia nie jest wysoki.

Ile można oszczędzić wybierając laptopy poleasingowe?

W przypadku zakupu jednego laptopa możliwe są oszczędzić na poziomie nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od marki i specyfikacji wybranego modelu oraz od jego stanu zużycia. To właśnie na jakie stan należy zwrócić największą uwagę. Konieczne należy zapytać o udostępnioną gwarancję sprzedającego, warto się w nią wyposażyć by okazyjny zakup nie okazał się niewypałem.