USG jamy brzusznej Białystok – co trzeba wiedzieć o badaniu?

USG jamy brzusznej to badanie, które powinniśmy zrobić, gdy boli nas brzuch bądź żołądek, przez dłuższy okres czasu, a my nie mamy pojęcia, dlaczego tak jest. Badanie to powinno się wykonywać też profilaktycznie, jeśli jesteśmy osobami dorosłymi, co około półtorej roku do dwóch lat.

Na USG jamy brzusznej możemy też zostać skierowani przez naszego lekarza rodzinnego, specjalistę urologa, gastrologa czy internistę.

Jak działa USG jamy brzusznej Białystok? Jak wygląda badanie USG?


Badanie USG działa przy użyciu fali dźwiękowych, o wysokiej częstotliwości (do 10 MHz). Ludzkie ucho ich jednak nie usłyszy. Lekarz przeprowadzający badanie rozprowadzi żel na naszym brzuchu i przykładać będzie głowicę specjalnego aparatu do wysmarowanego obszaru. To nie boli, może powodować jedynie uczucie dyskomfortu, gdy trzeba będzie mocniej przyłożyć aparat, ale to tylko na kilka sekund, w kilku momentach. Takie badanie USG nie trwa więcej niż pół godziny, po których lekarz powie nam o ewentualnych zmianach czy nieprawidłowościach i podpowie, co dalej.

Co może wykazać USG jamy brzusznej, Białystok?


USG jamy brzusznej pokaże dokładnie każdą nieprawidłowość w naszej jamie brzusznej – chociażby zapalenie wyrostka robaczkowego czy kamienie w naszych nerkach. Może też zasygnalizować konieczność innego badania, a nawet wykryć poważną chorobę, jak nowotwór czy torbiele. Właśnie dlatego warto, co te dwa lata, badanie wykonać. Nie jest inwazyjne, niczym nie grozi, a może nam przecież bardzo pomóc.

Badanie przy wykorzystaniu USG można wykonać w placówce medycznej Medrex mieszczącej się w Białymstoku.