Tworzysz start up? Wybierz właściwego partnera IT

Każdy kto tworzy start up doskonale wie jak ważny jest wybór odpowiedniego partnera technologicznego. Od tego bowiem może zależeć sukces całego przedsięwzięcia. Dlatego taki wybór musi być zawsze poprzedzony dokładną analizą.

Własne potrzeby

Wybierając partnera IT najpierw trzeba zacząć od siebie. Mowa tu o tym, aby dokładnie zdefiniować swoje własne potrzeby. Musimy dokładnie wiedzieć czego oczekujemy i jakie mamy wymagania. Dotyczy to konkretnie tworzonego przez nas projektu IT. Konieczna jest świadomość jaki chcemy osiągnąć efekt końcowy.

Szukanie ofert

Kolejnym krokiem są poszukiwania partnera IT. Warto zastanowić się czy ma być to agencja interaktywna czy może tak zwany software house. Ofert szukać można zarówno w sieci. Można w wyszukiwarce wpisać „firmy software house w Warszawie”. Można także popytać inne osoby tworzące podobne projekty. Ważne jest jednak, aby każda z ofert została bardzo dobrze przeanalizowana.

Analiza ofert

Jak wspomniano każda oferta musi być dokładnie przeanalizowana. Warto pod tym kątem sprawdzić doświadczenie danej firmy IT. W tym celu zapoznać można się z portfolio takiej firmy.

Spotkanie

Kluczowym elementem jest spotkanie z partnerem IT. Podczas takiej rozmowy możliwe jest omówienie wszystkich szczegółowych aspektów co do tworzonego projektu IT. Spotkanie jest zawsze najlepszą formą oceny partnera IT. W trakcie jego trwania dokładnie zweryfikować można wiedzę, umiejętności oraz kompetencje danej firmy IT, która chciałaby współpracować z nami przy tworzeniu projektu.