Stół wagowy – do czego jest potrzebny?

W jaki sposób odpowiednio wyposażyć laboratorium? Specjalistyczne sprzęty i urządzenia to nieodzowny element tego pomieszczenia. Jednym z podstawowych elementów, którego nie może zabraknąć w żadnym laboratorium, są stoły wagowe antywibracyjne. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne ważenie i odmierzanie, tak ważne w komponowaniu leków czy innych preparatów.

Jaka jest rola stołów wagowych?

Są to przede wszystkim niezwykle solidne konstrukcje. Dzięki specjalnej budowie i wmontowanym elementom takim jak amortyzatory czy kamień wagowy, skutecznie chronią aparaturę pomiarową przed wstrząsami
i drganiami. To wystarczy, aby zapewnić w każdej sytuacji dokładne odczytanie pomiarów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ źle odmierzone składniki mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie zdrowia i życia człowieka. Stoły wagowe są więc nieodłącznym elementem każdego pomieszczenia laboratoryjnego.

Solidna konstrukcja i niezwykłe elementy

Każdy stół to mocny i wytrzymały stelaż, który najczęściej wykonany jest z metalu. Wmontowane specjalne amortyzatory mają za zadanie tłumić drgania, a blat z kamieniem wagowym dodatkowo go obciążać. Blaty wykonane są z laminowanej płyty meblowej lub granitu. W jego środku znajduje się dodatkowy tzw. kamień wagowy – czyli mniejsza płyta granitowa osadzona na wyjątkowym wibroizolatorze. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe są precyzyjne pomiary.

Z jednym lub kilkoma stanowiskami

Stoły wagowe można zakupić gotowe lub na zamówienie. Wtedy mamy gwarancję, że zostaną wykonane zgodnie z naszymi preferencjami. Mogą mieć konstrukcję jedno lub kilku stanowiskową. Mogą również stanowić samodzielny element lub być częścią większego ciągu stołów laboratoryjnych. Wymiary blatu mogą być standardowe lub uzależnione od osobistych preferencji klienta. Dodatkowo mogą być wzbogacone o dodatkowe szuflady, półki, nadstawki lub szafkę mobilną. Dzięki temu możliwe jest ustawienie na nich dodatkowych akcesoriów jak komputer, a w półkach i szufladach przechowywanie drobnych elementów wyposażenia laboratoriów.

Stoły wagowe dostępne w ofercie Renggli.pl