Stabilizator nadgarstka – podstawowe informacje

Stabilizatory i różnego rodzaju ortezy na nadgarstkach kojarzą się powszechnie ze sportowcami, którzy dbają o poprawne położenie i działanie tego elementu ciała. Jak się jednak okazuje taki ortezy powinny być stosowane również przez zwykle, nieuprawiające sportu osoby. W jakich okolicznościach warto mieć tak sprzęt, a także jak się go powinno wybierać?

Kiedy się powinno stosować stabilizator nadgarstka?

Orteza nadgarstka polecana jest przede wszystkim tym osobom, które nabawiły się urazów nadgarstka. Dzięki temu, że noszą taki stabilizator, cały nadgarstek zostaje usztywniony, prawie w tak dużym stopniu, jak przy gipsie, lecz jednocześnie jest on znacznie wygodniejszy i co najważniejsze, elastyczny, więc zapewnia noszącej go osobie komfort i odpowiedni zakres ruchów.

To jednak nie koniec zaleceń, ponieważ stabilizatory tego typu powinny być noszone również przez osoby, które posiadają uraz nadgarstka, a także cierpią na reumatoidalne zapalenie stawów, czy też zespól ciśnienia nadgarstkowego. Polecane są również w przypadku zapalenia ścięgien.

Jak wybrać stabilizator nadgarstka?

Jak zatem widać, tego typu orteza polecana jest w naprawdę wielu przypadkach. Mało kto jednak z pacjentów wie, jak taki stabilizator powinno się dobierać, aby spełniał on maksymalnie swoje zadanie.

O czym zatem trzeba pamiętać, gdy kupuje się orteze nadgarstka? Przede wszystkim o materiale, z którego zostały one wykonane. Często spotyka się modele materiałowe, które są bardzo tanie, a przy tym rewelacyjnie sprawdzają się w swoje pracy. Dla bardziej wymagających osób istnieją na rynku modele skórzane, które jednak trzeba od czasu do czasu konserwować, aby nie straciły swoich właściwości.
Nie mniej ważną sprawą podczas wybierania takiego dodatku, jest określenie tego, czy ma to być model magnetyczny, który zapinany jest na magnes, czy też może zwykła opaska elastyczna, która zaciska się na ręce – megamedic.pl.