Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna to idealny produkt dla osób, które narzekają na bóle kręgosłupa szyjnego lub też obręczy barkowej. Zazwyczaj tego rodzaju zwyrodnienia są spowodowane złą postawą podczas siedzenia, czy też chodzenia. Również długa praca przy komputerze może źle wpływać na postawę. W takich sytuacjach poduszka rehabilitacyjna jest doskonałym rozwiązaniem. Pozwala ona zmęczonemu kręgosłupowi na odpoczynek oraz zregenerowanie się podczas snu. 

Cechy poduszki ortopedycznej

Produkty tego rodzaju posiadają specjalnie wyprofilowane podparcie pod odcinek szyjny kręgosłupa. Dzięki temu pozwala ona odciążyć mięśnie przy kręgosłupie, szczególnie w odcinku szyjnym. Kształt poduszki jest opracowywany przez lekarzy ortopedów, a także neurologów, fizjoterapeutów i specjalistów zajmujących się wszelkimi zaburzeniami snu, dzięki czemu jest ona idealnie dopasowana do potrzeb osoby śpiącej. 

Poduszka ortopedyczna do siedzenia

poduszka ortopedyczna

 Na rynku można dostać także poduszki rehabilitacyjne do siedzenia. Przychodzą one z pomocą osobom, które odczuwają dyskomfort pleców, w tym dolnej części kręgosłupa. Tego rodzaju poduszki pozwalają na odciążenie odcinka lędźwiowego oraz na utrzymanie prawidłowej pozycji podczas siedzenia. Zwykle są one wykonywane ze specjalnej pianki, która doskonale dopasowuje się do ciała i nawet po wielu godzinach pod ciężarem użytkownika wraca do swojej pierwotnej formy.

Poduszki ortopedyczne do siedzenia są wyprofilowane w specjalny sposób – ich kształt wymusza prawidłową postawę ciała i ułożenie kręgosłupa. Produkty te rozkładają nacisk równomiernie, a jednocześnie odciążają kręgosłup oraz poprawiają komfort siedzenia. Co więcej, są także bardzo wygodne oraz uniwersalne – można zabierać je ze sobą nie tylko do pracy, ale także w podróż. Świetnie sprawdzają się też w mieszkaniu podczas siedzenia przy stole lub biurku.