Pampersy dla dorosłych- jak je wybierać?

Pieluchomajtki TENA COMFORTPlus 46 sztuk

Nie da się ukryć, że w przypadku pacjentów leżących lub w przypadku osób dorosłych borykających się z problemem nietrzymania moczu, wyroby chłonne stają się wyższą koniecznością. To właśnie dzięki nim możliwe jest zachowanie odpowiedniego poziomu suchości oraz higieny, a to jak wiadomo staje się najważniejsze. Jednak pieuchomajtki dla dorosłych- by spełniały swoją rolę- muszą być także odpowiednio dobrane i dopasowane. Jak więc można je dobrać do anatomii i potrzeb danej osoby?

Pampersy dla dorosłych i ich odpowiedni rozmiar

Pieluchomajtki dla dorosłych to nic innego jak jeden z wyrobów chłonnych, który ma za zadanie minimalizować objawy nietrzymania moczu, a także ułatwiać zachowanie odpowiedniego poziomu higieny. Niemniej jednak pieluchy dla dorosłych muszą być odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru. Tylko i wyłącznie wtedy pampersy dla dorosłych będą mogły odpowiednio spełniać swoją rolę. Trzeba pamiętać o tym, że:

  • z reguły pieluchomajtki dla dorosłych występują w typowych rozmiarach od S do L;
  • w przypadku pacjentów z nadwagą zachodzi konieczność znalezienia pieluchomajtek w rozmiarach większych niż L- zwykle są one dostępne w sklepach internetowych z wyrobami chłonnymi.

Dodatkowo jeśli pampersy dla dorosłych sprawiają nam problemy z odpowiednim dopasowaniem, wówczas warto dobrać je tak, by posiadały wstawki z elastycznego materiału. Wówczas takie pieluchy dla dorosłych– nawet jeśli będą nieco zbyt małe lub zbyt duże- dopasują się idealnie do anatomii osoby, która będzie z nich korzystać. Pamiętajmy, że im lepiej dopasujemy pieluchomajtki dla dorosłych tym większy komfort zapewnimy swojemu podopiecznemu.

pampersy dla dorosłych
Kliknij w zdjęcie i przejdź do oferty.

Pampersy dla dorosłych i materiał z którego zostały wykonane

Kolejną ważną kwestią w momencie, kiedy wybieramy pieluchomajtki dla dorosłych jest uwzględnienie materiału z jakiego zostały one wykonane. Przede wszystkim pampersy dla dorosłych powinny mieć górą część wykonaną z miękkiej i elastycznej bawełny. Jest to materiał wyjątkowo przyjemny dla skóry, a co za tym idzie nie niesie on za sobą ryzyka powstania odleżyn. Dodatkowo część krocza powinna być wykonana z materiału o odpowiednim poziomie chłonności. Ten poziom chłonności powinien być z kolei dopasowany indywidualnie do potrzeb danej osoby. Zwykle wyróżnia się pieluchy dla dorosłych o wysokim poziomie chłonności- przeznaczone dla osób z zaawansowanym problemem nietrzymania moczu, a także nieco cieńsze, które mają wchłaniać niewielkie ilości wilgoci i jednocześnie powinny one pochłaniać nieprzyjemne zapachy.