Ochrona dla Twojego słuchu

Ochrona dla Twojego słuchu

Praca, w której hałas jest nieodłącznym elementem może przyczynić się do uszkodzenia narządu słuchu, dlatego też ważne jest zapobieganie potencjalnym zagrożeniom i dbanie, by poziomy dźwięków o wysokiej częstotliwości były jak najczęściej minimalizowane. Przydatnym narzędziem są ochronniki słuchu, które gwarantują zmniejszenie ryzyka występowania problemów ze słuchem aktualnie, jak i w przyszłości. Stanowią barierę zabezpieczającą oraz zalecane są również osobom, które już ubytku słuchu doznały. 

Na co zawrócić uwagę przy wyborze ochronników słuchu? 

Ochronniki słuchu powinny być dopasowane do rodzaju wykonywanej pracy, a także do obowiązującego stroju i innych panujących zasad dotyczących ochrony osobistej. Należy pamiętać, iż wybór powinien skupiać się na funkcjonalności, jednocześnie zapewniać komunikowanie się z innymi pracownikami bez jakiegokolwiek problemu. Główne atrybuty, które należy wziąć pod uwagę to: 

  1. Ciśnienie – w trakcie noszenia ochronników słuchu ciśnienie będzie zmienione 
  2. Rozmiar – odpowiednie dopasowanie będzie wpływało na wygodę pracy
  3. Miękkość – materiał nie powinien powodować uczucia dyskomfortu
  4. Waga – powinna być dostosowana do możliwości indywidualnych
ochronniki słuchu z BHP-Gabi

Dodatkowe ważne aspekty

Warto wziąć pod uwagę bezproblemowość w użytkowaniu ochronników słuchu. Dlatego też powinny być łatwe w utrzymaniu czystości i higieny, proste do założenia bez skomplikowanych dodatkowych elementów oraz dostosowane do warunków temperaturowych pracy. 

Ochrona słuchu w pracy to jeden z najważniejszych czynników, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracy oraz troska o narząd wpływający na możliwości komunikacyjne. Wybór ochronników słuchu nie jest prosty, dlatego też warto wziąć pod uwagę wiele czynników i dopasować produkt do potrzeb indywidualnych oraz rodzaju wykonywanej pracy.