Najważniejsze informacje o armaturze laboratoryjnej

armatura laboratoryjna

Armatura laboratoryjna to urządzenia znajdujące zastosowanie między innymi w medycynie. Są to kluczowe elementy wyposażenia każdego laboratorium, które dają możliwość pracowania i przeprowadzania szeregu badań. 

Są niezbędne między innymi w laboratoriach:

  • chemicznych,
  • biologicznych, 
  • analitycznych,
  • fizyko-chemicznych.

 Urządzenia odpowiednie do laboratoriów

Wśród urządzeń i sprzętów określanych wspólnie jako armatura laboratoryjna można wymienić między innymi baterie laboratoryjne, wylewki, zawory, czy też węże do wody. Jeżeli chodzi o baterie laboratoryjne, można znaleźć zarówno produkty stojące, jak i ścienne, jednokolumnowe oraz dwukolumnowe. Co więcej, niektóre modele mają wbudowany także mieszacz, który przydaje się w sytuacjach, gdy laborant ma zajęte ręce, a musi odkręcić wodę.

Pełne wyposażenie do każdego laboratorium

armatura laboratoryjna

Produkty, które są wybierane do przeprowadzania badań, muszą spełniać pewne normy. Najważniejszą kwestią jest tutaj jakość i precyzja wykonania danego sprzętu. Tylko to może zapewnić dokładność pomiarów oraz bezpieczeństwo. Wybierane produkty powinny posiadać odpowiednie certyfikaty oraz atesty zaświadczające o ich nienagannej jakości oraz funkcjonalności. Bardzo ważne są tutaj materiały, z których armatura laboratoryjna została wytworzona. Powinny to być substancje trwałe i wytrzymałe, charakteryzujące się dużą odpornością na uszkodzenia. Co więcej, na każdym produkcie powinny być opisane z dużą dokładnością jego parametry oraz maksymalną wytrzymałość.