Mata do akupresury-relaksacja ciała

mata do akupresury

Historia maty do akupresury pochodzi z kraju Indii. Obecnie jest coraz częściej stosowana, ponieważ ma dobroczynne działanie na nasze ciało,  szczególnie sprawdzi się  po męczącym dniu w pracy. 

Mata do akupresury stosowana jest do relaksacji ciała, rozluźnienia mięśni po treningu, medytacji czy jogi. Ponadto stosuje się ją wspomagająco przy bólach kostno – stawowych . 

Działanie maty:

Działanie maty opiera się na produkcji endorfin poprzez elementy kłujące, które są w stanie uśmierzyć ból. Działa to na zasadzie akupunktury poprzez stymulację różnych części ciała. Używanie maty około 15 min powoduje wyzwalanie hormonów peptydowych, po około 30 minutach następuje rozluźnienie, redukcja  stresu   i zmęczenia, ból zostaje zredukowany.

Wypełnienie maty najlepiej jak jest wykonane z włókna kokosowego, które jest naturalnym ekologicznym surowcem o działaniu antybakteryjnym. Jego użycie nie szkodzi środowisku, ponieważ jest materiałem odnawialnym.

Dla kogo ?

mata do akupresury

Mata będzie skuteczna u osób borykających się z różnego rodzaju bólami tj.:

  • ból kręgosłupa np. rwa kulszowa
  • bóle stawów 
  • zmiany zwyrodnieniowe
  • migreny, bóle napięciowe głowy, sztywność karku 
  • bóle nóg
  • stany ogólnego przemęczenia organizmu, stres, depresja, stany lękowe 

Początkowe stosowanie maty do akupresury może wiązać się z przemijającym silnym uczuciem kolców. Po kilku minutach ból ustępuje. Częste stosowanie maty zwiększa tolerancję na uczucie kolców, co objawia się przyjemnym uczuciem ciepła podczas relaksacji.