Lampa sollux- idealny sposób, by rozluźnić schorowane ciało

Ból, którego nie są w stanie złagodzić nawet najsilniejsze leki przeciwbólowe, to niezła motywacja, żeby przezwyciężyć nawet najsilniejszą niechęć do lekarzy specjalistów. Cierpiący człowiek jest w stanie zrobić dosłownie wszystko, żeby pozbyć się bólu. Nie są mu straszne wizyty w gabinetach ani długie godziny oczekiwania. Jest nawet gotowy zapisać się na wizytę prywatną, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Gdzie można skorzystać z tego typu zabiegów.

Osoby, które cierpią na przewlekłe bóle stawów oraz kręgosłupa, mogą zostać skierowane do wybranego przez siebie sanatorium. O lokalizacji i terminie odbywania turnusu decyduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Przebywając tam- zostaną poddane kompleksowej rehabilitacji. Zapewne będą korzystać z naświetlań Lampą Sollux i innych zabiegów o podobnym działaniu.

Lampa Sollux jest też doskonałym uzupełnieniem takich zabiegów jak masaż klasyczny czy jontoforeza, bo rozgrzewa i rozluźnia mięśnie.
Jednak z nagrzewań Lampą Sollux można skorzystać na miejscu i nie trzeba nigdzie wyjeżdżać. Wystarczy poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie na rehabilitację. Odbywa się ją w Ośrodku Zdrowia bądź przychodni, do której jest się aktualnie zapisanym. W ostateczności można skorzystać z usług prywatnych gabinetów rehabilitacyjnych, co znacznie skraca czas oczekiwania na zabieg. Jednak ze względu na koszty jest to mało popularne rozwiązanie.

Czy z Lampy Sollux można używać w domu?

Nie ma jakiś wyraźnych przeciwwskazań. Jednak zaleca się wzmożoną ostrożność, ponieważ osoby postronne nie są w stanie ocenić, jaka długość naświetlań jest wystarczająca. Jest o wiele bezpieczniej, gdy to wykształcony rehabilitant nadzoruje przebieg zabiegu. Może nie wszystkim wiadomo, ale Lampa Sollux oprócz dobroczynnego oddziaływania- ma też skutki uboczne. Są to głównie poparzenia i rumień cieplny. Tak więc bezpieczniej będzie poddać się zabiegowi w warunkach ambulatoryjnych.