Kontaktron wpuszczany – czy jest skutecznym zabezpieczeniem?

Obecnie w sprzedaży jest dostępnych wiele różnych systemów, które pozwalają zabezpieczyć dany obiekt przed włamaniem. Jednym z nich jest kontaktron wpuszczany. Czy taka forma ochrony sprawdzi się w każdym miejscu?

Jak zabezpieczyć lokal przed intruzem za pomocą kontaktronu wpuszczanego?

Zanim założy się taki rodzaj czujnika, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy trzeba go na pewno mocować na każdych drzwiach i oknach. Dotyczy to szczególnie domów jednorodzinnych, które mają użytkowe poddasze, bądź też więcej, niż jedno piętro. Takie pytanie można zadać sobie również wtedy, gdy lokalem jest sklep lub biuro i taki obiekt nie jest zlokalizowany na parterze lub na pierwszym piętrze.

Najczęściej więc taki czujnik zakłada się tylko tam, gdzie jest to wskazane, a więc na oknach i drzwiach, które znajdują się na parterze lub na pierwszym piętrze. Zastosowanie kontaktronu wpuszczanego (sprawdź modele) może sprawdzić się także na stolarce okiennej lub drzwiowej zlokalizowanej w tylnej części budynku, skąd nie dochodzą żadne dźwięki do pozostałych pomieszczeń.

Czy zastosowanie kontaktronu wpuszczanego jest skuteczne?

Ze względu na specyfikę tego urządzenia, można liczyć na to, że taka forma zabezpieczenia zadziała za każdym razem. Alarm uruchamia się bowiem wtedy, gdy przerwany jest przewód między magnesem a czujnikiem. Zatem użytkownik danego lokalu dowiaduje się o próbie włamania, zanim jeszcze intruz dostanie się do środka. Włamywacz przeważnie nawet nie dostrzega takiego zabezpieczenia, gdyż czujnik jest niewielkich rozmiarów.