Jakie zastosowanie ma mieszadło magnetyczne?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się mieszadła magnetyczne, które można znaleźć praktycznie w każdym profesjonalnym laboratorium. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę są te niesamowite mieszadła i gdzie można wykorzystać ich potencjał.

Jakie zastosowanie?

Mieszadło magnetyczne (https://danlab.pl/nasze-produkty/przygotowywanie-prob/mieszadla-magnetyczne/) wykorzystywane jest przede wszystkim do sporządzania różnorodnych roztworów z ciał stałych oraz do mieszania cieczy w zwykłych pracach laboratoryjnych. Profesjonalne mieszadła magnetyczne można znaleźć nie tylko w laboratoriach, ale również wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba bardzo intensywnego mieszania różnorodnych cieczy. W przeciwieństwie do mieszadeł silnikowych modele magnetyczne wyróżniają się możliwością pracy z dość niskimi obrotami. Między innymi dlatego też są one bardzo przydatne w miareczkowaniu albo rozpuszczaniu bardzo łatwo ulatniających się odczynów.

Mieszadła magnetyczne z grzaniem

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej mieszadła magnetyczne z grzaniem, jak i również mieszadła bez grzania. Podgrzewanie roztworów możliwe jest dzięki wykorzystaniu specjalnej grzałki kanthalowej, która wmontowana jest bezpośrednio w płytę grzejną. W sposób skokowy można dowolnie regulować moc grzałki. Oryginalne mieszadło magnetyczne z grzaniem zaprojektowane zostało przede wszystkim do ogrzewania kolb okrągłodennych albo popularnych kolb okrągłodennych z trzema szyjkami. Ciepło przekazywane jest nie tylko poprzez promieniowanie, ale również poprzez bezpośredni kontakt.