Jakie zalety ma zlew laboratoryjny epoksydowy?

Oryginalne zlewy z żywicy epoksydowej zdobywają z roku na rok coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Coraz więcej producentów akcesoriów do laboratorium oferuje nie tylko zlewy, ale również blaty robocze wykonane z tego niesamowitego materiału.

Dlaczego warto?

Epoksydowy zlew laboratoryjny, może pochwalić się bardzo dużą odpornością chemiczną, mechaniczną i termiczną, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania w dalszym ciągu spełniać będzie on swoje podstawowe zadania. Godne uwagi są przede wszystkim modele z dość głęboką komorą i podniesioną krawędzią dookoła, dzięki którym będzie można zapobiec ściekaniu rozlanych płynów na podłogę. Niektóre zlewy laboratoryjne wyposażone są w specjalne rowki ociekowe. Żywica epoksydowa posiada stosowne atesty higieniczne wydawane przez Państwowy Zakład Higieny, dlatego też zlewy z niej wykonane zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Szerokie zastosowanie

Profesjonalny zlew laboratoryjny z żywicy epoksydowej wykorzystywany jest nie tylko w laboratoriach, ale również w placówkach służby zdrowia. Warto wspomnieć także o tym, że materiał ten nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i co najważniejsze. może mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o dużej dostępności i przystępnej cenie. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla zlewów laboratoryjnych wykonanych ze stali nierdzewnej.

Najlepsze zlewy laboratoryjne znajdziesz na Renggli.pl.