Gniazdo hermetyczne

gniazdo hermetyczne natynkowe

Z pewnością bezpieczeństwo naszych pracowników w pracy, czy naszej rodziny w mieszkaniu jest niezaprzeczalnie najważniejsze. Z tego właśnie powodu pomieszczenia, które są narażone na kontakt z wodą albo wilgocią, czyli przykładowo pralnia, kuchnia, łazienka, a nawet miejsce podpiwniczone. Właśnie w tych pokojach stosowane są od bardzo dawna gniazdka hermetyczne nazywane, również gniazdkami bryzgoszczelnymi. Wyróżniają się na tle innych gniazdek, tym, iż są zintegrowanym gniazdkiem z klapką zabezpieczającą. Dzięki niej żadna kropla wody lub intensywnej wilgoci nie wejdzie w reakcje z kontaktem elektrycznym. Gniazdka hermetyczne znalazły swoje zastosowanie, także w przedszkolach oraz szkołach, gdyż niwelują ryzyko porażenia prądem elektrycznym, poprzez bezpośrednie utrudnienie dostępu dzieci do gniazdka. 

Cechy dobrego gniazdka hermetycznego

Każde odpowiednie gniazdko hermetyczne powinno posiadać poza klapką zabezpieczającą, którą wyżej wspomniałem, dodatkowo wyposażone  dodatkowo w wysokiej jakości uszczelkę. Stosuje się je na wypadek zalaniu pomieszczenia, wówczas uszczelka nie pozwoli, aby doszło do spięcia elektrycznego, poprzez izolację gniazdko od znaczącej ilości wody. Aby uszczelka dobrze pełniła swoje zadanie przez lata, musi być wykonana z dobrej jakości tworzywa. Oczywiście nie zapomnijmy o walorach estetycznych. Aktualnie na rynku znaleźć możemy gniazdka bryzgoszczelne w kilku kolorach oraz modelach, dlatego mogą pasowa idealnie do większości wnętrz, bez względu na design pomieszczenia. 

Gniazdko hermetyczne natynkowe czy podtynkowe?

Gniazdka hermetyczne natynkowe od Eldor24.pl, są to gniazdka, które instaluje się centralnie na powierzchni ściany bez dodatkowego prowadzenia przewodów elektrycznych w ścianie. Głównie znalazły sobie zastosowanie w takich miejscach jak: magazyny, garaże czy piwnice. Jednakże w ostatnich czasach nadeszła moda na styl industrialny, dlatego coraz więcej projektantów wnętrz wybiera właśnie te gniazdka do swoich prac oraz coraz częściej widać je w nowoczesnych projektach. Jeżeli chodzi o gniazdka hermetyczne podtynkowe, to ich instalacja przebiega wewnątrz ściany, wówczas ich przewody zostają całkowicie ukryte. Najczęściej możemy je spotkać w domach i mieszkaniach oraz także w pomieszczeniach, w których kontakt musi wyglądać dyskretnie.

Uziemienie dla gniazdek hermetycznych

Dzięki uziemieniu potencjał elektryczny nie będzie się znajdował na obudowie urządzenia elektrycznego. Należy do systemów zabezpieczających, który ma zapewnić prawidłowe oraz bezpieczne działanie urządzeń elektrycznych. Egzemplarze wyposażone w uziemienie dodatkowo troszczą się o nasz sprzęt.