Elektrostymulator mięśni

elektrostymulator-miesni

W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi cierpi na wszelkiego rodzaju rwy kulszowe i inne dolegliwości związane z układem ruchu.

Pobudzanie impulsami – elektrostymulator mięśni

Elektrostymulacja to forma elektroterapii. Polega na pobudzaniu nerwów za pomocą impulsów elektrycznych. Wywołuje to skurcze mięśni, które pojawiają się za pośrednictwem drażnienia prądem. Urządzenie wyposażone jest w mechanizm główny i specjalne elektrody, które są zdejmowane. Dzięki temu zabieg można wykonać w higieniczny sposób, za każdym razem zmieniając nakładki.

Zalety elektrostymulacji:

– pomaga poprawić ukrwienie mięśni
– stosowana jest terapiach leczniczych
– pomaga w modelowaniu sylwetki i ujędrnieniu ciała.
– może być przeprowadzana po intensywnych treningach, w których naruszone zostały mięśnie
– pozytywnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej wspomagając spalanie tłuszczu
– pomaga rekonwalescentom w odbudowie i wzmocnieniu tkanki mięśniowej

Jak działa?

Elektrostymulacja przeprowadzana jest za pomocą specjalnych urządzeń. Posiadają one elektrody, które odprowadzane są do ciała pacjenta. Powinny być zamocowane w odpowiednich punktach na ciele. Wiele zalet płynących ze stosowania elektrostymulacji powoduje, że staje się ona coraz częściej stosowaną metodą leczenia uszkodzonych mięśni i niedowładach. Działanie tego urządzenia polega na przepływie zamknięte obiegu prądu.

Elektrostymulację można przeprowadzić nie tylko w gabinetach rehabilitacyjnych, ale także w domu. Istnieje wiele firm produkujących urządzenia, których zakup nie jest trudny. Wybierz najlepszy elektrostymulator mięśni na stronie sklepu orteo.pl