Dobre krzesło laboratoryjne – czym się charakteryzuje?

Krzesło laboratoryjne

Obecnie, znacząca większość czasu pracy, jaki spędzamy w ciągu dnia, odbywa się w pozycji siedzącej. Każdy, kto pracuje w taki sposób, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bolesnym doświadczeniem może być, wydawałoby się po prostu siedzenie, osiem godziny pracy. Plecy pracowników wołają o pomoc masażystów, coraz częściej udajemy się na zwolnienie chorobowe, a w pracy zaczynamy mieć zaległości. Aby jednak pozbyć się tych problemów, możemy wybrać odpowiednie krzesła laboratoryjne, które są niezwykle wygodnym rozwiązaniem. 

Odpowiednie krzesło laboratoryjne kluczem do wygodnej pracy

Jak każda pozycja statyczna, siedzenie nie jest najlepszym rozwiązaniem dla naszego układu mięśniowo-szkieletowego. Jako ludzie, jesteśmy zaprogramowani do niezbyt długiego przebywania w jednej pozycji.

Aby się lepiej regenerować w nocy, a także utrzymywać odpowiednie funkcje, zarówno nasze mięśnie, więzadła, jak i krążki międzykręgowe potrzebują odpowiedniej ilości ruchu. Wybranie właściwego krzesła laboratoryjnego nie jest jednak prostym zadaniem. 

Jak wybrać dobre krzesło laboratoryjne?

Dobrze dobrane krzesło laboratoryjne powinno być nie tylko wygodne i higieniczne, ale także stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości oraz czyszczeniu.

Co więcej, użytkownik powinien czuć się na nim komfortowo oraz mieć możliwość regulowania wysokości siedziska, wysokości podpórek na łokcie oraz kąta nachylenia oparcia. Ponadto, produkt musi dbać odpowiednio o całą postawę ciała.

Zaleca się także, aby krzesła laboratoryjne wyposażone były w ergonomiczny podnóżek, który dodatkowo będzie odciążał nie tylko stopy, ale również całe nogi. Tym samym, Twoja praca będzie ułatwiona, jeżeli siedzisz dosunięty do wyższego biurka lub blatu. Produkty z podłokietnikami to również strzał w dziesiątkę. Co więcej, na rynku istnieje coraz więcej firm, które są w stanie wykonywać omawiany mebel na indywidualne zamówienie klienta.