Blat z żywicy epoksydowej – odporność na zmiany temperatury

Żywica epoksydowa to substancja, która w sposób bardzo praktyczny wykorzystywana jest na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nie jest problemem jej dostępność. Obecnie wiele firm prowadzi sprzedaż żywicy i ma samą substancję zakontraktowaną od podwykonawców na długi okres. Kwestią, która cały czas się rozwija to temat związany z jej funkcjonalnością oraz opracowywaniem nowych technik wykorzystania.

Żywica odporna na wysokie temperatury

Blaty z żywicy epoksydowej, które mogą być wykorzystywane na przykład w medycynie estetycznej, jest prawdopodobne, że będą narażone na działanie lasera, który wytwarza bardzo wysoką temperaturę. Dla tej substancji takie działanie to żaden problem.

Żywica posiada wiele właściwości, które sprawiają, że nawet podczas jednostkowego – ale długiego uderzenia strumieniem z lasera medycznego, jej struktura w ogóle się nie zmienia. To bardzo poprawia komfort pracy osoby, która wykorzystuje taki blat.

Żywica odporna na niskie temperatury

Analogicznie wygląda to w przypadku niskich temperatur. Kiedy wykorzystywany jest ciekły azot lub inna substancja o niskiej temperaturze, a trafia się sytuacja, że ma on styczność z blatem z żywicy epoksydowej – także nie dochodzi do żadnych odkształceń czy uszkodzeń.

Co ważne, nie dochodzi także do reakcji, które zmieniłaby strukturę danego blatu. To oczywiście sprawia, że praca z takim materiałem jest niezwykle komfortowa.

Blat odporny na zmianę temperatury

Łatwo zatem dowieść, że blaty z żywicy epoksydowej są trwałe i dobrze znoszą zmiany temperatury. To oczywiście sprawia, że komfort pracy z takim materiałem jest niezwykle wysoka. Oczywiście potwierdzają to testy i badania, które na zlecenie firm zewnętrznych stale wykonują firmy, zajmujące się produkcją blatów z żywicy epoksydowej.