Higiena w zakładzie pracy – o zaletach śluz dezynfekcyjnych

Higiena w miejscu pracy to niezwykle ważny aspekt. Podobnie jak w przypadku szkoleń BHP, pracodawca powinien zapewnić niezbędne środki do dezynfekcji, zwłaszcza w miejscach, które wymagają szczególnej dbałości o czystość. Na szczęście istnieje technologia, która znacznie usprawnia tego typu działania.

Stacje higieny, czyli automatyczna dezynfekcja

Śluza sanitarna https://www.unicard.pl/sluza-higieniczna-sanicare, zwana także śluzą czystości, jest punktem, w którym pracownicy przechodzący do strefy produkcyjnej, dezynfekują swoje ręce oraz podeszwy butów, niwelując ryzyko przedostania się zanieczyszczeń do miejsca, w którym wymagane jest zachowanie sterylnych warunków. Myjki wykonane są ze stali nierdzewnej i w zależności od typu, włączają się mechanicznie lub automatycznie. Dzięki takiemu sprzętowi, pracownicy nie muszą własnoręcznie czyścić obuwia i dłoni przed każdym wejściem do pomieszczenia. Wystarczy kilka sekund, by przygotować się do pracy.

Z czego składa się śluza sanitarna?

Stacja pozwalająca wykonać dezynfekcję jest prosta- zarówno w obsłudze, jak i swoim wyposażeniu. Składa się z:

– modułu dezynfekcji rąk,
– obrotowych szczotek czyszczących spody butów.

Dodatkowo, zamontowana jest bramka lub kołowrót, który umożliwia wejście do danej strefy dopiero po wykonaniu koniecznych czynności dezynfekujących. Po oczyszczeniu rąk i obuwia, następuje zwolnienie blokady.

Stacje czyszczące to niezbędny punkt zakładów pracy, które wymagają zachowania szczególnej higieny – zwłaszcza tych, które zajmują się obróbką żywności. To komfort i ułatwienie dla pracowników.