Bezdotykowe termometry – wygoda dla rodziców

Konieczność zmierzenia dziecku temperatury napotyka każdego rodzica prędzej czy później. Każdemu życzymy, by w jego przypadku było to raczej później, jednak realia są okrutne: większość maluchów przechodzi choć jedną infekcję już w pierwszym okresie jesienno-zimowym swojego życia.

Przydatny i wygodny termometr

W takiej sytuacji zachodzi konieczność mierzenia dziecku temperatury – co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku najmłodszych, ze względu na to, że ich temperatura ciała potrafi zmienić się w ciągu kilku minut. Stan podgorączkowy potrafi w ciągu kwadransa przerodzić się w temperaturę wymagają interwencji lekarskiej i podania środków obniżających gorączkę.

Dlatego też warto posiadać w domu termometr bezdotykowy, który umożliwi szybkie i łatwe dokonanie dokładnego pomiaru. W ten sposób można w ciągu zaledwie kilku sekund przekonać się, czy maluchowi coś dolega – a to duża ulga dla rodziców, wiedzieć, czy z dzieckiem wszystko jest w porządku.

Dokładność pomiaru urządzeń bezdotykowych

Część rodziców wyraża niepokój, czy aby na pewno termometry bezdotykowe są równie dokładne co te wymagające kontaktu ze skórą dziecka. Uspokajamy, że urządzenia te są opracowane w sposób, który daje możliwość uzyskania naprawdę dokładnego pomiaru, jeśli stosujemy się do zaleceń producenta w zakresie metody mierzenia.

Ważnym jest, by sprawdzić pomiar (na przykład dwukrotnie) w dokładnie tym samym miejscu. Producenci często również określają, gdzie można uzyskać najdokładniejszy wynik (najczęściej jest to ucho).