Liofilizator

Liofilizator to urządzenie do przeprowadzania procesu liofilizacji, czyli suszenia przez sublimację (zjawisko zamiany stałego stanu skupienia na gazowy z pominięciem fazy pośredniej, czyli ciekłej).

Specyfikacja urządzenia

Liofilizatory są szczególnie pożądanym sprzętem w dziedzinie jaką jest gastronomia. Urządzenie przypomina małą lodówkę. W środku możemy umieścić na przykład grzyby, owoce czy nawet mięso. Jest to produkt najnowszej technologii.

Gdzie takie urządzenia są wykorzystywane?

Takie urządzenia z pewnością idealnie sprawdzą się restauracjach czy hotelach. Jednak produkt ten nie jest zarezerwowany tylko dla dużych firm. Liofilizator możemy zakupić i umieścić we własnym domu bez żadnego problemu. Jedzenie przechowywane w taki sposób było źródłem pożywienia nawet podczas wypraw kosmicznych.

Zalety

Niewątpliwie zakup takiego produkty zapewni gwarancję:

  • zmniejszenia kosztów związanych z przechowywaniem jedzenia,
  • zmniejszenie liczby wyrzucanego, marnowanego jedzenia,
  • niższego niż dotychczas zużycia energii,
  • świeżości produktów niezależnie od pory roku, zachowanie ich pełnego smaku a nawet zapachu.

Dzięki takiemu urządzeniu zyskasz wiele pieniędzy, a także umożliwisz ułatwisz sobie sprzedaż internetową na przykład owoców sezonowych takich jak truskawki czy maliny. Zalety takiego sprzętu doceniają sportowcy, podróżnicy a nawet astronauci. Trend na tak przechowywaną żywność wzrasta z miesiąca na miesiąc.